Порівняння
Додайте товари для порівняння
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб: 12:00–18:00

0
Мій кошик

Циркуляційні насоси

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Циркуляційні насоси

Циркуляційні насоси призначені для підвищення ефективності систем гарячого водопостачання та опалення.

Як працює насос опалення

Агрегати циркуляційного типу використовують принцип відцентрової сили. Завдяки цьому забезпечується циркуляція води та інших теплоносіїв у системах, для яких характерні замкнуті контури.

Основних частин помпи лише три. Вони представлені робочим колесом, оснащеним радіально вигнутими лопатями, а також валом та електродвигуном. Останній обертає колесо. Коли тиск рідини знижується на вході в патрубку, це сприяє всмоктуванню її насос. Крильчатка породжує всередині відцентрову силу шляхом обертання. Цей процес викликає компресію, яка нагнітає рідину в замкнутий контур системи опалення або системи водопостачання під напором.

За рахунок такого простого електромеханізму, який є основною частиною контурної системи, забезпечується швидка і безперебійна подача води. Завдяки цьому циркуляційні насоси підходять для використання не тільки в приватних будинках, але і можуть застосовуватися в промислових системах, кооперативах і котеджних селищах. Однак при підборі такого обладнання для побутових чи промислових систем необхідно правильно розрахувати потужність насосу.

Види моделей за типом ротора

Циркуляційний насос для опалення представлений у двох видах: сухому та мокрому. Ротори моделей сухого типу не контактують із робочим середовищем. Основними перевагами такого обладнання є підвищена продуктивність. Так, ККД таких моделей може сягати 80%. Використання подібних насосів дозволяє створити напір більше 80 метрів водяного стовпа для витрати понад сотню кубометрів на годину.

Примітка: для охолодження циркуляційного насоса застосовується шумний вентилятор. Тому встановлювати його краще в звукоізольованому приміщенні. Найчастіше моделі купуються для використання в системах водопостачання та опалення в теплопунктах, котельнях, а також насосних та пожежних станціях.

Варто зазначити, що рідина, що перекачується в помпі, має бути чистою, неагресивною та без твердих абразивів.

Як ми вже говорили, є моделі з мокрими роторами. Такий циркуляційний насос для опалення набув популярності завдяки масі переваг. Ось основні переваги «мокрих» моделей:

• компактність;

• тиха робота;

• довговічність;

• Простота установки.

Мінуси у моделі також є. Вони полягають у невисокій продуктивності: ККД становить 5-24% і невеликий натиск: до 18м при витраті до 100 кубометрів на годину. Втім цього вистачає для ефективної циркуляції.

Моделі з роторами «мокрого» типу здатні забезпечити безперебійне подання гарячої води, а також циркуляцію рідини в системі опалення житлових приміщень. Купити циркуляційний насос такого типу можна для заміського будинку та невеликого котеджу.

При виборі "мокрого" насоса необхідно звертати увагу на матеріали. Вони повинні бути стійкими до корозії, а ротор має бути оснащений захистом від накипу.

Щоб купити опалювальні насоси, які підійдуть вашому приміщенню, необхідно звернути увагу на продуктивність. Визначити показник можна, розрахувавши витрату теплової енергії на певній ділянці.

Також слід врахувати теплоємність та різницю температур у зворотних та прямих контурах системи опалення. Так, середні значення різниці температури дорівнюють 5-20 градусів. При цьому 5 градусів – це показник теплоносія, який використовується у гідравлічних системах теплої підлоги, а 20 градусів – значення для приміщень із звичайною системою опалення.

 

Вгору